
På pinnen (nr.2 2025) vårt digitale medlemsblad er utgitt. Bladet ligger nå ute på nettsiden vår www.norskstrikkeforbund.no det er bare å logge seg inn!
I skrivende stund, meldes det om godt vær over hele Norge og det er ikke ofte vi er forunt det alle sammen samtidig.
I Asker hvor jeg bor har vi hatt over 30 grader i flere dager. Nylig hadde vi en ukes ferie i Øst Finnmark hvor vi hadde opptil 28 grader. Hvor jeg også så et fantastisk strikkearbeid, Helene Abrahamsen hadde strikket teppet til sine foreldre etter deres brudebilde. Sjekk ut siden, sett i Bugøynes.
Erica Berntsen er portrettdesigneren, hun er en av de unge nyere designere. Erica har satt søkelys på å bruke opp restegarnet og også regnet ut hvor mye restegarn som ligger rundt om i de tusener av «strikkehjem» og det er ikke så lite. Hennes genser Gatelangs finner du oppskrift på i bladet, selvfølgelig i restegarn. Så her er det bare å åpne skuffer og skap, for å se hva du har som kan brukes til oppskriften.
Ute i verden er det mange «spenstige» strikkedesignere og noen av disse har Veronika Glitsch fokusert på denne gangen i sin spalte.
Trenger du et lite strikketøy i varmen, så kan du jo strikke noen prøvelapper om de er nyttige eller bare til «bry». Ja, det kan du lese mer om i Mini-kurset
”Prøvelapp – nyttig eller feigt?”
Jeg håper du vil kose deg med lesestoffet og oppskriftene i medlemsbladet!
God lesing og god sommer!
Hilsen Tove (Fevang)
redaktør
Magasinet kan leses både på PC, Mac, nettbrett og telefon. Du kan bla frem og tilbake med å trykke på pilene eller sveipe med fingeren.
Klikk her for å laste ned pdf versjon av På pinnen nr.2 2025
Klikk her for å lese På pinnen nr.2 2025